MHP’li Semih Yalçın’dan Özgür Özel’e zehir zemberek sözler: Sana haddini bildirmekten çekinmeyiz

Mhp Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Cumhur İttifakı’nda çatlaklar olduğunu dile getirmesinin üzerine Özel’i sert sözlerle eleştirdi. Yalçın “Özgür Efendi” diye seslendiği Özel’e “Haddini bilmeden bize saldırmaya devam edersen, sana kemali memnuniyetle haddini bildirmekten çekinmeyiz.” dedi.

“PARTİNDE ÖYLE TİPLER VAR Kİ GIDIM GIDIM ALTINI OYARLAR”

Özel’in bugün Cumhur İttifakı’nda çatlaklar olduğunu vurgulayan açıklaması sonrasında Mhp‘li Yalçın sosyal medya hesabından zehir zemberek sözlerle yazılı bir mesaj paylaştı. Yalçın, Özel’in Mhp‘nin iç işlerine karıştığını iddia ederek Özel’e “Senin partinde öyle tipler var ki gıdım gıdım altını oyarlar.” yorumunda bulundu.

Özel’e, “Özgür Efendi” ve “sen” sözleriyle hitap eden Yalçın, Özel’i tehdit ettiği mesajında MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter’i sahiplenen ifadeler kullandı.

Yalçın’ın paylaşımında “Senin riyakârca efelenmelerinin, laf ebeliklerinin altında kalmayız. Layık olduğun tarzda muamele ve hitap ederiz. Biz varız; sen de buyur, böyle devam et! Hodri meydan! Özgür Efendi; Şahsımı ve mesai arkadaşım İzzet Ulvi Yönter’i maksatlı olarak hedef alan hezeyanlarının, millet nezdinde karşılığı olup olmadığını da zamanla göreceksin.” ifadeleri yer alırken Yalçın, öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in ismini anmadan “Menfur bir cinayeti istismar ederek kirli siyasetine katık ediyorsun.” sözlerini kullandı.

“SANA HADDİNİ BİLDİRMEKTEN ÇEKİNMEYİZ”

Yalçın paylaşımının bir bölümünde de “Birilerinin zembereklerini kuruyor, hassasiyetlerini tahrik ediyorsun. Her gün biraz daha çirkinleşiyor, çirkefleşiyorsun. Haddini bilmeden bize saldırmaya devam edersen, sana kemali memnuniyetle haddini bildirmekten çekinmeyiz.

Senin riyakârca efelenmelerinin, laf ebeliklerinin altında kalmayız. Layık olduğun tarzda muamele ve hitap ederiz. Biz varız; sen de buyur, böyle devam et! Hodri meydan! Özgür Efendi; Şahsımı ve mesai arkadaşım İzzet Ulvi Yönter’i maksatlı olarak hedef alan hezeyanlarının, millet nezdinde karşılığı olup olmadığını da zamanla göreceksin.” sözleriyle Özel’e seslendi.

AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÇELİK DE SİYASİ SALDIRGANLIK DEMİŞTİ

Özel’in sözleri üzerine AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı: “CHP Genel Başkanı Sn Özgür Özel’in Cumhur İttifakı’nın birliğinde ve bütünlüğünde bir sorun olduğunu düşünmesi beyhude bir yaklaşımdır. Sn Özel’in Cumhur İttifakı bileşenlerine “suç ortağı” demesi ise siyasi nezaket atmosferine yakışmayan saygısız bir siyasi saldırganlıktır.

Cumhur İttifakı güçlü bir birliktelikle yoluna devam etmektedir ve her türlü saldırganlığa siyaset ve hukuk zemininde cevap verecek güçtedir. Sayın Özel’in Cumhurbaşkanımızın iade-i ziyareti sonrasında bu şekilde yakışıksız bir açıklama yapmasını, yürüttüğü siyasete dönük olarak CHP içinde meydana gelen rahatsızlıkları giderme çabası olarak görüyoruz.”

ÖZEL NE DEMİŞTİ?

Özgür Özel bugünkü konuşmasında MHP lideri Bahçeli’nin dünkü açıklamasına yönelik “Belli ki Cumhur İttifakı’nda sorunlar var” sözlerini sarf etmiş, MHP’li Semih Yalçın ve İzzet Ulvi Yönter hakkında da ”Semih Yalçın ve İzzet Ulvi Yönter normalleşmeden çok korkuyor. Çünkü normalleşen Türkiye’de kimse Başkent’in orta yerinde Ülkü Ocakları Genel Başkanı’nın cenazesini sahipsiz bırakmaz” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: ANKA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x