Hollywood yıldızı Christina Applegate MS’le mücadelesini anlattı

“Married… with Children” isimli televizyon dizisiyle tanınan 52 yaşındaki oyuncu Christina Applegate, çarşamba günü “Günaydın Amerika” programına konuk oldu.

2021 yılında Netflix yapımı “Dead to Me” dizisini çekerken kendisine MS teşhisi konulduğunu açıklayan ünlü oyuncu, “Belirtilerim 2021’in başlarında başlamıştı ve önce ayak parmaklarımda karıncalanma oldu.”

“Aynı yılın yazında çekime başladığımızda ben tekerlekli sandalyeye oturtuluyordum. Mesela o kadar uzağa yürüyemedim.”

“Bana ne olduğunu bilmiyordum. O ocak ayında ayak parmaklarım uyuştu ve ben bunu görmezden geldim. Birdenbire düşecek gibi oldum. İnsanlar ‘Ah sadece nöropati’ dediler. Bu noktada set uzaksa yürüyemediğim için beni tekerlekli sandalyeyle sete götürmek zorunda kaldılar. Sürekli uyuyordum ve 40 kilo aldım, pek çok şey oldu.” sözleriyle yaşadıklarını anlattı.

Yıldız röportaj sırasında resmi olarak teşhis konmadan önce yedi yıl boyunca MS hastası olabileceğini düşündüğünü söyledi.

MS’le yaşamayı “cehennem” olarak nitelendiren Applegate, hastalığın zorluklarıyla başa çıkmanın bir yolu olarak kendini evde “izole” ettiğini söyledi. Oyuncu, “Buna görünmez hastalık diyorlar. Çok yalnızlık verici olabilir çünkü bunu insanlara açıklamak zor.”

“Dayanılmaz bir acı içindeyim ama artık alıştım. Şu anda izolasyondayım. Ben bununla bir nevi başa çıkıyorum, yani hiçbir yere gitmiyorum çünkü bunu yapmak istemiyorum. Zor.” sözlerini kullandı.

Hollywood Yıldızlar Geçiti’nde yıldız verilen ünlü aktris, buraya da sandalye ve bastonuyla katıldı.

Sağlık savaşının ortasında Applegate oyunculuktan geri adım attı ancak ocak ayında 2024 Emmy Ödülleri’nde sürpriz bir şekilde yer aldı.

Bastonla sahneye çıkan oyuncu ayakta alkışlanırken duygusal anlar yaşandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x